Магнітні полюси та магнітне поле Землі

Магнітні полюса Землі – це невеликі області, в яких силові лінії магнітного поля абсолютно вертикальні. Існує два магнітних полюси. Це  північний і південний полюси. Магнітне поле починається з південного магнітного полюсу, загинає всю планету і знову йде в землю на північному магнітному полюсі. Вчені вважають, що воно утворюється на глибині чотири тисяч вісімсот кілометрів, у в надрах землі. Тут воно творить величезний магнітний «кокон» навколо усієї нашої планети, та блокує сонячний вітер. Постійний потік понад гарячих заряджених частить, які вилітають із сонця на швидкості до одного мільйона шестисот кілометрів на годину.
Подібно гігантській парасольці магнітне поле землі захищає нас від постійного потоку космічного випромінювання яке заповнює нашу сонячну систему, його вплив смертельно небезпечно. Воно захищає нас від небезпечного впливу Сонця.
Магнітне поле Землі існує вже більше 3 млрд. років. Дослідження історії геомагнітного поля показують, що протягом усього часу свого існування це поле було непостійним і хаотичним чином змінювало полярність - північний магнітний полюс ставав південним і навпаки.

Магнітне поле Землі

Магнітне поле Землі – силове поле, виникнення якого зумовлене джерелами, що знаходяться в земній кулі та навколоземному просторі (магнітосфері та іоносфері).
Розрізняють:
·  головне (зумовлене механіко-електромагнітними процесами у зовнішньому шарі ядра Землі);
·  аномальне (пов’язане головним чином з намагніченістю гірських порід  земної кори);
·  зовнішнє магнітне поле Землі (зумовлене електричними струмами, що існують у навколоземному космічному просторі, та індукованими умантії Землі).
У навколоземному космічному просторі магнітне поле Землі утворює магнітосферу. Вивчення геомагнітного поля має велике значення, зокрема для орієнтування на місцевості, розвитку радіозв’язку, магнітних методів розвідки корисних копалин тощо.
Магнітне поле Землі змінюється в межах від 30 мкТ в районі екватора до 60 мкТ в районі полюсів.
Спрощено магнітне поле Землі можна уявити собі як поле магнітного диполя, нахиленого приблизно під кутом 10° відносно осі обертання Землі. Місця, де цей уявний диполь перетинає поверхню Землі називають геомагнітними полюсами. Геомагнітні полюси, північний та південний, близькі до справжніх північного та південного полюсів Землі, однак не збігаються з ними точно, оскільки магнітне поле планети складніше, ніж поле диполя. Північний та південний магнітні полюси визначаються як місця на поверхні Землі, в яких стрілка компаса показує прямовисно вниз, до центра Землі.
Північний та південний плюси Землі, як і геомагнітні полюси, не є фіксованими і з часом зміщуюються. Північний магнітний полюс нещодавно покинув територію Канади й рухається в напрямку Росії

1 коментар: