Небезпека магнітних бур

Магнітні бурі чинять негативний вплив і на людину, і на техніку. Організм людини реагує на подібне природне явище погіршенням загального стану, в період «магнітної негоди» збільшується ймовірність виникнення проблем з серцево-судинною системою і навіть може настати раптова смерть. 



В періоди геліогеомагнітної активності зростає кількість помилок у роботі операторів диспетчерських служб, водіїв автотранспорту, машиністів залізниць. Є роботи, які свідчать, що й авіакатастрофи корелюють з геомагнітною обстановкою.

Під час магнітних бур в організмі людини міняється кровотечі. Кров стає густішою, в ній збільшується кількість холестерину. Складніше всього крові стає проходити через тоненькі судини, в тому числі і судини головного мозку. 


Підвищена в'язкість крові збільшує ризик утворення тромбів. Через це в періоди сонячної активності більша ймовірність виникнення інсульту чи інфаркту. Саме тому часто виникають головні болі, скаче артеріальний тиск, порушується робота серця. Крім того, зміни кровотечі порушують роботу й інших органів: легенів, кишечника. Гірше забезпечуються кров'ю м'язи. Тому виникає ломота і неприємні відчуття у всьому тілі. Деякі категорії людей - літні люди, діти, люди з нестійкою психікою або у стані перевтоми і стресу - схильні до впливу магнітних бур майже в будь-яких їх проявах. Втім, не тільки у людей: магнітні бурі негативно впливають майже на всіх живих істот: птахи, наприклад, втрачають орієнтацію в просторі, а на комах нападає страх переміщення.


Під час магнітних бур з ладу можуть виходять комп'ютери, порушується зв'язок, робота Інтернету, подача електроенергії. Крім цього, можуть виникати додаткові (наведені) струми в трубопроводах, лініях електропередач. Це може призвести до збоїв у роботі трансформаторних підстанцій, викликати пожежі. Чим техніка тонше і досконаліше, тим вона більш чутлива до магнітних бур.

Немає коментарів:

Дописати коментар